2. Стійкість ізоляції пристроїв до перенапруг.

2. Стійкість ізоляції пристроїв до перенапруг.

Виходячи з економічної доцільності, в світі були прийняті категорії імпульсної стійкості на основі номінальної імпульсної напруги ізоляції обладнання Uw для різної напруги мережі живлення Uм (див. Табл.1).                                                                                                                                          

Таблиця 1. Категорії імпульсної стійкості ізоляції устаткування.

До категорії IV відноситься обладнання, що відповідає за передачу та розподілення електроенергії до точки вводу в споруду. Це ГРЩ, кабельні та повітряні лінії електропередачі, ізоляція повітряних ліній, лічильники та комутаційне обладнання.

До категорії III відносяться ввідні розподільчі щити (ВРЩ) включно з шинами, дротами, автоматичними вимикачами, розподільними коробками, вимикачами та розетками. Також відноситься стаціонарне обладнання для промислового використання, наприклад, стаціонарно підключені електродвигуни.

До категорії II відносяться побутова техніка (пилососи, витяжки,електроприводи дверей), стаціонарні й портативні електроінструменти й т.д.

До категорії I відноситься обладнання, яке розраховане для стаціонарного використання в всередині приміщення, та в своєму складі містить електронні схеми. Це комп’ютери, побутова техніка з електронним програмуванням та управлінням, сучасні телевізори й т.д.

Як ми бачимо, грозові імпульси для устаткування з номінальною напругою 230 В можуть пошкодити майже все електичне та електронне обладнання, а комутаційні імпульси можуть ушкоджувати пристрої що містять електроніку.