Грозозахист для Ethernet, Ethernet з PoE

Відбір за параметрами

Відбір за параметрами


Пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП) використовуються для захисту від грозових перенапруг, індукованих грозових перенапруг та статичної  напруги ліній Ethernet та Ethernet з PoE з швидкістю передачі даних до 100 Mbit/s, 1 Gbit/s, 10 Gbit/s.

Класи захисту D1, C2, C3 та їх поєднання.

Яким стандартам має відповідати ПЗІП для захисту від імпульсних перенапруг (грозозахист) ліній Ethernet та Ethernet з PoE в Європі та Україні?

  • ДСТУ EN 61643-21:2015. Пристрої захисту від імпульсних перенапруг для низьковольтних мереж живлення -  Частина  21: Пристрої захисту від імпульсних перенапруг встановлені в телекомунікаційні та мережі сигналізації. Вимоги та методи випробування.
  • ДСТУ EN 61643-21:2001/A1:2015. Пристрої захисту від імпульсних перенапруг для низьковольтних мереж живлення -  Частина  21: Пристрої захисту від імпульсних перенапруг встановлені в телекомунікаційні та мережі сигналізації. Вимоги та методи випробування.
  • ДСТУ EN 61643-21:2001/A2:2015. Пристрої захисту від імпульсних перенапруг для низьковольтних мереж живлення -  Частина  21: Пристрої захисту від імпульсних перенапруг встановлені в телекомунікаційні та мережі сигналізації. Експлуатаційні вимоги та методи випробування.

Відповідність класу захисту ПЗІП згідно стандартів:

  • Для захисту від прямих грозових імпульсних перенапруг ПЗІП має відповідати класу захисту D1. Випробується грозовим імпульсним струмом Iimp (10/350).
  • Для захисту від індукованих грозових імпульсних перенапруг ПЗІП має відповідати класу захисту С2. Випробується індукований струм In (8/20) та напругою u(1,2/50).
  • Для захисту від виснажених імпульсних перенапруг та статичної напруги ПЗІП має відповідати класу захисту С3. Випробується напругою з наростанням фронту 1 kV/µs.
В більшості випадків, для захисту устаткування встановленого зовні споруди нам необхідно мати пристрій захисту D1+C2+C3, захист вхідної лінії від устаткування розміщеного зовні споруди D1+C2+C3. Для захисту устаткування в приміщенні використовується C2+C3, для захисту устаткування в екранованій серверній C3. Більш детально про необхідний клас захисту можна дізнатись в наших фахівців.

Пристрої, які не пройшли реальні випробування згідно ДСТУ EN 61643-21, можуть використовуватись тільки на власний ризик покупця й не гарантують повноцінного захисту. В випадку клонування ПЗІП перевірених виробників, та внесення в них любих конструктивних змін (товщина дорожок, їх геометрія, й.т.д) не гарантує відповідність класів захисту (D1, C2, C3) та життю здатності захисного пристрою, без проведення реальних випробувань. Максимум, на що можна розраховувати в цьому випадку, це захист від статичної напруги.

Приклад випробування генератором струму In (8/20), що імітує індуковані перенапруги.

Навіть при правильних електронних компонентах, в випадку порушення геометрії їх встановлення та конструктивних помилок при розробці та виробництві печатної плати, призвело до руйнації ПЗІП під час випробування струмом In (8/20). Відповідно, він не може захищати устаткування від індукованих грозових перенапруг.


закрити
Виробники
LPZ
Номінальний струм, In (8/20 мкс)
Тип
закрити